تجلیل از مقام علمی شهید تهرانی مقدم و برپایی نمایشگاه صنایع هوافضا در دانشگاه صنعتی شریف
1391-08-17

همزمان با برپایی جشنواره "۲۳سال رَه­بر، دانشگاه، خودباوری"، دانشگاه صنعتی شریف و سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران در یک برنامه مشترک علاوه بر عرضه فناوری و محصولات هوافضایی به مدت 3 روز در دانشگاه صنعتی شریف، از مقام علمی سردار شهید حسن تهرانی مقدم از بزرگان عرصه جهاد علمی کشور طی یک همایش یک روزه نیز تجلیل بعمل می­ آورند.

در این برنامه مشترک همچنین پژوهشکده فناوری­های هوافضا توسط رئیس سازمان صنایع هوافضا سردار سرتیپ پاسدار آقای مهندس سید مهدی فرحی افتتاح خواهد شد.

بنا بر این گزارش، معاونت فرهنگی دانشگاه صنعتی شریف در راستای تبیین رهنمودها و سیاست گذاری­ های مقام معظم رهبری در حوزه دانشگاه­ ها و تشریح زوایای مختلف موضوع جهاد علمی که همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب بوده است، اقدام به برپایی جشنواره بیست و سه سال رَه­بر، دانشگاه، خودباوری نموده است. در این جشنواره سعی می­ شود در کنار مباحث علمی، با برگزاری نمایشگاه ­هایی از دستاوردهای کشور، گام­های عملی برای افزایش آگاهی و انگیزه دانشجویان و تجلی روحیه خودباوری و ایمان برداشته شود.

در این جشنواره سعی شده است علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حسن تهرانی مقدم، از مقام علمی وی تقدیر شود. از این رو در مراسمی که در روز سه شنبه 1391/08/23 در سالن جابراین حیان دانشگاه صنعتی شریف با حضور اساتید، رؤسا و دانشجویان دانشگاه و متخصصین حوزه هوافضای کشور برگزار خواهد شد، رییس دانشگاه صنعتی شریف آقای دکتر روستا آزاد، سردار سید مهدی فرحی رییس سازمان صنایع هوافضا و آقای دکتر امی استاد دانشگاه و همرزم آن شهید سخنرانی خواهند نمود. در این همایش لوح یادبودی به خانواده شهید تهرانی مقدم اهداء خواهد شد.

همچنین در نمایشگاهی که از تاریخ 22 الی 24 آبان ماه از ساعت 9 الی 16 در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد، برخی از محصولات و زیرمجموعه ­های تولیدی سازمان صنایع هوافضا به معرض دید علاقمندان قرار داده خواهد شد.

1 2 3 4 5